safija.selimi

Author Archive

Studio BOSKOSKI Prilep – Синоним за креација и беспрекорност во услугата

За нас “Незнам кој производ или линија да ја издвојам од тоа што ТЕСА го нуди на наш пазар.  Ќе почнам од  Аустралиската ORO Therapy линија, посебно од боите со 24 к  микроактивно злато кои се врв во колористиката. Искрено многу бои сум користел, но како што оваа боја знае да даде резултат и тоа […]

Read More

Studio AJTEN – Жената која со своите умешни прсти знае да ве претвори во вистинска божица!

Oro Therapy, RRLine и botox Botugen Hair Sistem се најдобрите. Секогаш во Студио АЈТЕН може да ги најдете професионалните производи што нудат вистинска нега со 24к злато, колаген, кератин, и посебно ботоксот кој прави чуда. Ајтен Алиевска студио АЈТЕН Битола  

Read More

Sedat Sefa Studio Art -Tetovo : Место каде што во вистинска смисла ќе најдете квалитет

Eshte kenaqesi qe te jesh pjese e bukurise qe dhuron kjo kompani profesionale, sidomos linja e” ORO Therapy “dhe “Botugen Hair Sistem” bejne qe klientet tane te jenе trajtuar ne menyre shume kualitative dhe shume luksoze. Задоволство е да се биде дел од оваа убавина што ја подарува оваа професионална компанија, посебно линијата “ORO Therapy” […]

Read More

Srecko Gjorgjieski studio BACKSTAGE Несомнено еден од најдобрите техничари и беспрекорен едукатор!!!

За нас: “Од кога во Backstage се присутни  Теса Консалт со RLine i Oro Therapy немаме потреба од никоја друга компанија. Овие линии целосно одговараат на нашите потреби и нашите клиенти, со екстра добри резултати во областа на колор, нега и стајлинг на коса”   Srecko Gjorgjieski studio BACKSTAGE Несомнено еден од најдобрите техничари и […]

Read More

“Afrodita S” Stefan Grdanovski Skopjе-Салон кој ви гарантира квалитет и беспрекорна професионалност!

Со овој бренд за коса работам подолго време вклучувајќи ја нивната целокупна програма, стајлинг производите, боите за коса и третманите за нега. Како професионалец сметам дека RR line и Oro Therapy еправиот бренд со кој што можам да работам без лимит, а притоа креативноста да оди во песконечност. Во нашата професија нема простор за грешки […]

Read More

RR Line Боја за коса со маслиново масло

БОЈА ЗА КОСА: Е комплетен и иновативен крем за бојадисување кои нуди заштита и долготрајни резултати. Широката палета на нијанси вклучува и серија на коректори за безбедни и подеднакви и сигурни перформанси кои ја прават косаа да изгледа сјајно здраво и полна со сјај. Сите нијанси може да с емешаат со креација не бескрајна палета […]

Read More

ШАМПОН ПРОТИВ ЖОЛТИ ТОНОВИ ЗА БЛАНШИРАНА ИЛИ СИВА КОСА

Формулиран со протеини од свила и екстракти од пресувано  грозје.  Да ги намалат жолтите тонови на прамените на прамените или бланшираната  коса, може да се употреби на седа коса за д аго врати сјајот и. Се нанесува на влажна коса се сотава неколку минути се прави пена а потоа се плакне. Шампонирањето се повторува по […]

Read More
CLOSE
CLOSE