Novosti od Tesa

Category Archive

Studio BOSKOSKI Prilep – Синоним за креација и беспрекорност во услугата

За нас “Незнам кој производ или линија да ја издвојам од тоа што ТЕСА го нуди на наш пазар.  Ќе почнам од  Аустралиската ORO Therapy линија, посебно од боите со 24 к  микроактивно злато кои се врв во колористиката. Искрено многу бои сум користел, но како што оваа боја знае да даде резултат и тоа […]

Read More

Studio AJTEN – Жената која со своите умешни прсти знае да ве претвори во вистинска божица!

Oro Therapy, RRLine и botox Botugen Hair Sistem се најдобрите. Секогаш во Студио АЈТЕН може да ги најдете професионалните производи што нудат вистинска нега со 24к злато, колаген, кератин, и посебно ботоксот кој прави чуда. Ајтен Алиевска студио АЈТЕН Битола  

Read More

Sedat Sefa Studio Art -Tetovo : Место каде што во вистинска смисла ќе најдете квалитет

Eshte kenaqesi qe te jesh pjese e bukurise qe dhuron kjo kompani profesionale, sidomos linja e” ORO Therapy “dhe “Botugen Hair Sistem” bejne qe klientet tane te jenе trajtuar ne menyre shume kualitative dhe shume luksoze. Задоволство е да се биде дел од оваа убавина што ја подарува оваа професионална компанија, посебно линијата “ORO Therapy” […]

Read More

Srecko Gjorgjieski studio BACKSTAGE Несомнено еден од најдобрите техничари и беспрекорен едукатор!!!

За нас: “Од кога во Backstage се присутни  Теса Консалт со RLine i Oro Therapy немаме потреба од никоја друга компанија. Овие линии целосно одговараат на нашите потреби и нашите клиенти, со екстра добри резултати во областа на колор, нега и стајлинг на коса”   Srecko Gjorgjieski studio BACKSTAGE Несомнено еден од најдобрите техничари и […]

Read More

“Afrodita S” Stefan Grdanovski Skopjе-Салон кој ви гарантира квалитет и беспрекорна професионалност!

Со овој бренд за коса работам подолго време вклучувајќи ја нивната целокупна програма, стајлинг производите, боите за коса и третманите за нега. Како професионалец сметам дека RR line и Oro Therapy еправиот бренд со кој што можам да работам без лимит, а притоа креативноста да оди во песконечност. Во нашата професија нема простор за грешки […]

Read More

Студио Ema Place – Прилеп ( место за убавина, позитивност и спокојство)

Поубави производи не сум користела до сега како од линијата на Оro therapy така и од RR Line, посебно ефектот што се добива со ботоксот  BOTUGEN за коса е навистина чудо од производ. Воопшто сум задоволна од начинот на соработка со ТЕСА, како од ажурноста во достава, така и од квалитетот на производите што ги […]

Read More