Новости од Теса

We love to write about our experience and our story

Studio BOSKOSKI Prilep – Синоним за креација и беспрекорност во услугата

За нас “Незнам кој производ или линија да ја издвојам од тоа што ТЕСА го нуди на наш пазар.  Ќе почнам од  Аустралиската ORO Therapy линија, посебно од боите со 24 к  микроактивно злато кои се врв во колористиката. Искрено многу бои сум користел,...

Read More

Studio AJTEN – Жената која со своите умешни прсти знае да ве претвори во вистинска божица!

Oro Therapy, RRLine и botox Botugen Hair Sistem се најдобрите. Секогаш во Студио АЈТЕН може да ги најдете професионалните производи што нудат вистинска нега со 24к злато, колаген, кератин, и посебно ботоксот кој прави чуда. Ајтен Алиевска студио АЈТЕН Битола  

Read More

Srecko Gjorgjieski studio BACKSTAGE Несомнено еден од најдобрите техничари и беспрекорен едукатор!!!

За нас: “Од кога во Backstage се присутни  Теса Консалт со RLine i Oro Therapy немаме потреба од никоја друга компанија. Овие линии целосно одговараат на нашите потреби и нашите клиенти, со екстра добри резултати во областа на колор, нега и стајлинг на коса”...

Read More

“Afrodita S” Stefan Grdanovski Skopjе-Салон кој ви гарантира квалитет и беспрекорна професионалност!

Со овој бренд за коса работам подолго време вклучувајќи ја нивната целокупна програма, стајлинг производите, боите за коса и третманите за нега. Како професионалец сметам дека RR line и Oro Therapy еправиот бренд со кој што можам да работам без лимит, а притоа креативноста...

Read More

RR Line Боја за коса со маслиново масло

БОЈА ЗА КОСА: Е комплетен и иновативен крем за бојадисување кои нуди заштита и долготрајни резултати. Широката палета на нијанси вклучува и серија на коректори за безбедни и подеднакви и сигурни перформанси кои ја прават косаа да изгледа сјајно здраво и полна со сјај....

Read More

ШАМПОН ПРОТИВ ЖОЛТИ ТОНОВИ ЗА БЛАНШИРАНА ИЛИ СИВА КОСА

Формулиран со протеини од свила и екстракти од пресувано  грозје.  Да ги намалат жолтите тонови на прамените на прамените или бланшираната  коса, може да се употреби на седа коса за д аго врати сјајот и. Се нанесува на влажна коса се сотава неколку минути...

Read More

Студио Ema Place – Прилеп ( место за убавина, позитивност и спокојство)

Поубави производи не сум користела до сега како од линијата на Оro therapy така и од RR Line, посебно ефектот што се добива со ботоксот  BOTUGEN за коса е навистина чудо од производ. Воопшто сум задоволна од начинот на соработка со ТЕСА, како од...

Read More
Крешимир Крешо Здравески

Крешимир Крешо Здравески – Студио Крешо – Прилеп

Oro therapy боите за коса се бои кои ми овозможуваат пред се беспрекорна нега на косата, full color efect, постопаност, покривност,  а косата останува беспрекорна,негувана и со многу сјај,влажност и мекост! Oro therapy колекцијата за нега на коса (шампон,маска,bi-phase…) ми дава одличен ефект кај...

Read More

Oro Therapy Bi-phase 24k Gold

Сјаен реструктурирачки двофазен кондиционер со кератин, арганово масло и UV филтер. Збогатен со микро-активно злато,  косата ја расплеткува, длабоко ја хидратира, ја ревитализира сувата и хемиски и термички третирана коса. И дава брилијантен сјај и долг живот. По шампонирање на полусува коса се прска...

Read More

Oro Therapy KERATIN cream

Реструктурирачки третман со кератин збогатен со микро-активно 24к злато арганово масло и UV филтер: Го репарира влакното и ги заштитува кутикулите на сувата и третирана коса, ја тонира и ја прави мека. Се нанесува мала количина на полусува или сува коса. Не се плакне.

Read More
shares