Ботокс за коса – Сет за домашна употреба

Ботокс за коса – Сет за домашна употреба

2,990.00 ден

Купете го овој производ и заработете 299 Поени!
Compare

Опис

Ботокс за коса – Сет за домашна употреба

BRING YOUR HAIR BACK TO LIFE ВРАТЕТЕ ЈА ВАШАТА КОСА НАЗАД ВО ЖИВОТ

Ви го претставуваме првиот Австралиски професинален програм за рекострукција на кршливата и оштетената коса збогатена со Botolife молекула, од светскиот бренд Botugen Hair System кој вклучува ботокс, кератин и хијалуронскакиселина.
Единствениот професионален BOTOX програм за рекострукција на кршлива и оштетена коса.

botolife-keratin-hyaluronic-acid

Ботокс – Пенетрира со специалните растителни пептиди длабоко во проблематичните зони на кортексот и ја реконструира косата од внатре, зајакнувајќи ги кутикулите на влакното и правејќи го компактно и еластично.
Кератин – Ги враќа протеините на влакното. На тој начин го зајакнува и го прави поотпорно, по компактно и по робусно.
Хиjалуронска киселина – Ја задржува водата во влакното и ги пополнува деловите на влакното кои се слабо хидратирани, ја враќа потребната влажност на влакното.
Резултат – Во контакт со присутната вода во самото влакно, ботоксната молекула се шири, создавајќи тридимензионална мрежа која го прави влакното погусто и поволуменесто. Косата го враќа природниот протеински баланс, здрав и витален изглед. Botolife молекулата ефективно пренетрира во осиромашените зони на косата пoполнувајќи ги со ресторирачки супстанци кои ги фиксира длабоко во косата.

Botoks za KOSA - Set za domašna upotreba

Botugen производите се движат измегу 4 до 6.5 на скалата на pH вредноста, ги затвора кутикулите и косата jа прави поздрава и поjака, не содржи сулфат и парабен

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Ботокс за коса – Сет за домашна употреба”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

shares