Кератерм сет за домашна употреба

Кератерм сет за домашна употреба

2,990.00 ден

Купете го овој производ и заработете 299 Поени!
Compare

Опис

Кератерм сет за домашна употреба

  • Кератерм шампон за права и хемиски третирана коса

Анти-фризз дисциплинирачки шампон за исправена и хемиски третирана коса. ОД SLES и SLS слободната формула ја прочистува косата и го елиминира фризз ефектот, ја остава косата хидратирана мека и лесна за расчешлување, ја враќа мекоста, сјајот и виталноста без да ја отежнува на долу косата.
Идеален е за усовршување и одржување на стајлингот на исправената коса, добиен од хемиските третмани и жешките стајлинг алатки. Се нанесува на влажна коса, се масира и се плакне.

  • Кератерм маска за дисциплинирање на права и хемиски третирана коса

Богатата кремаста формула со карите путер ја потхранува и хидратира косата, ефективно го елиминира налекетризираниот ефект, ја прави косата мека, свиленкава и сјајна без да ја отежнува на долу. Идеална е за усовршување и одржување на стајлингот на исправената коса, добиен од хемиските третмани и жешките стајлинг алатки. После шампонирањето се нанесува се остава да делува 3-5мин. и се плакне.

  • Кератерм Спреj

Прогресивен омекнувачки спреј со термално-активна акција. Се прска на цела коса се суши со четка.
Со преса: Се нанесува на сува коса потоа употребете преса.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Кератерм сет за домашна употреба”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

shares