Крема за исправување на косата – Без формалдехид 300ml

Крема за исправување на косата – Без формалдехид 300ml

6,500.00 ден

Купете го овој производ и заработете 650 Поени!
Compare

Опис

Крема за исправување на косата – Без формалдехид 300ml

Идеално за: Секој тип на коса
Активни принципи: Кератин и Макадамиа масло
pH:1,5-2,0
Плус:

  • Кремаста формула која ви омозвожува лесна и сигурна апликација
  • Пеглање на косата ефикасно со долготрајност над три месеци
  • Ја прави косата мека, сјајна и лесна за чешлање и одржување
  • Екселентна anti-frizz акција
  • Ги заштитува краевите од кршење и не дозволува да цветаат

ОНА ШТО ВИ ТРЕБА
Повеќе од половина од жените во светот се во перманентен конфликт со нивната коса, затоа што им е наелектризирано кадрава, бунтовна и тешка за управување. Тоа се причините за простор на решенија со техники за третмански исправувања кои би траеле со недели и месеци и тоа без да ја уништат косата
Светски познатот истражувачки центар на Fanola ни го претставува иновативниот производ за исправување на косата со нова формула без формалдехид. Соодветен за секој тип на коса, дури и за коа која е хемиски и технички третирана коса, кој со временски определена апликација гарантира перфектно мазна и исправена коса со гаранција за три месеци.
*Се цени сигурноста на изведување кај целата процедура. Анализите се прават во сертифицирана интерна лабараорија. И се проценува од универзитетски доктори токсиколози и доценти.
Технчки итретман со високо концентрирана GLYOXYLIC киселина

  • Ја третира внатрешно косата не надворешно како во вообичаените традиционални испавувачки процеси
  • Се активира со топлина на исправувачки препарат- преса. Ја фиксира испегланата акција.
  • Креира површинска еластичност, ја зацврстува и хидратира, оставајќи ја да дише косата.
  • Благодарение на формулата збогатена со кератин и масло од макадамија испушта протеински и омекнувачки супстанци кои делуваат со максимално голем козметички резултат.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Крема за исправување на косата – Без формалдехид 300ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

shares