Oro Therapy Unique perm Мултифункционален лосион 500ml

Oro Therapy Unique perm Мултифункционален лосион 500ml

1,390.00 ден

Купете го овој производ и заработете 139 Поени!
Compare

Опис

Oro Therapy Unique perm Мултифункционален лосион за виткање на косата без амонијак 500ml

Иновативната балансирачка формула со pH 8,0-8,5соодветна за остварување на волумен, елстичност, флексибилнос, добра дефинираност, перманентно навиткување на секој тип на коса, без да ја менува бојата на косата.
Благодарение на протеинските компоненти остварува кадричав ефект. Идеален е за секој тип на коса фарбана и третирана, гарантира перфектен баланс на порозна коса.
Косата станува сјајна и ја задржува хидратираноста и изразито навиткана.

Револуција во перманентниот свет на универзалниот бранов или навиткувачки систем
· Со реструктурирачка акција
· Повеќе функционалност
· Со повеќе јачина
Специјална формула збогатена со 24К злато, кератин, цистиамин и арганово масло,адаптирано да одговара на секој вид на коса.
Unique waving liquid: Во зависност од состојбата и видот на косата остварува прилагодливи резултати
· Пократко време за обработка -брзо реагира течноста за ондулација
· Нема пареа на амониак- не содржи амониак
· Ултра-деликатна формула-максимално ја заштитува структурата и кутикулите на косата.
Активни принципи:
Цистеамин компонента со природно потекло, особено компатабилна со структурата на косата. Остварува хемиски активна заштитна акција на суфурните сврзници да не се кинат
24К злато се бори со против формирањето на слободни радикали, со неверојатно лесно anti age дејство. Ја остава косата блескава и полна со сјај.
Кератин – Пенетрира длабоко во косата давајќи и струкитура, виталност и енергија. Надворешно ја реструктуриракосата
Арганово масло – Ја Заштитува, осветлува, потхранува, и зајакнува косата, богат со витамин Е овој природен имоќен анти оксидант помага во борбата против стареењето на косата и ја заштитува од слободните радикали
Резултати: Бранова и навиткана коса
· Цврста, здрава
· Еластична и коса со живост
· Добро дефиниран изглед
· Мека и сјајна
· Хидратирана
· Долготрајност
· Без фризз ефект
· Лесна за одржување

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Oro Therapy Unique perm Мултифункционален лосион 500ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

shares