Шампон Color star за фарбана коса со гоџи и моноично млеко за потхранување и заштита на козметичките бои 1000ml

Шампон Color star за фарбана коса со гоџи и моноично млеко за потхранување и заштита на козметичките бои 1000ml

880.00 ден

Шампон Color star за фарбана коса со гоџи и моноично млеко за потхранување и заштита на козметичките бои 1000ml

Со текот на годините косата го губи својот сјај и еластичност. Гоџи бобинките моќно го поттикнуваат нивно брзо обновување. Исто така, длабински ја хидрираат косата и ја заштитуваат од надворешните влијанија.

Купете го овој производ и заработете 88 Поени!
Compare

Опис

Во тие мали, но моќни плодови се крие тајната на долговечноста на луѓето од Тибет, од каде што потекнува. Го нарекуваат „волчја бобинка“, „среќна бобинка“, „црвен дијамант“, „лициј“ (Lycium barbarum). На Хималаите, со векови се користи не само како храна, туку и како природен лек.
На почетокот од овој век, нивната популарност расте, кога резултатите од медицинските истражувања го потврдија нивното благотворно дејство врз здравјето на луѓето. Американските стручњаци го сметаат за овошје на векот! Во светот не постои толку силен додаток во исхраната и козметиката против стареењето!
Гоџи бобинките содржат 18 амино киселини што е 6 пати повеќе од восокот на пчелите. Изненадувачки но вистинито-содржат повеќе бета каротен од морковот и повеќе железо од спанаќот.
Содржат повеќе витамин Ц од портокалите и се смета за еден од најдобрите извори на витамин Ц. Содржи цинк, селен, фосфор, калциум и германиум.
Богати се со витамини Б1, Б2, Б6 и витамин Е кој е силен антиоксидант а кој ретко се наоѓа во овошјето.
Гоџи бобинките се 13% протеини.
Содржат антиоксиданси, еден од најмноќниот антиоксиданс кој е пронајден во храната.
Во Тибет се користат речиси 1700 години, за третман за очни заболувања, кожни болести, псоријаза, алергија, диабетес и туберкулоза.
Модерната наука покажа дека освен големата концентрација на витамини, протеини, антиоксиданси, гоџи бобинките содржат уникатни полисахариди и други сложени соединенија кои се сеуштее предмет за истражување на научниците.
Сонот на секоја жена за својата коса може да стане реалност. Еден од најдобриот и најбрзиот начин вашата коса да го добие посакуваниот блескав изглед е примената на козметика за коса кој го содржи најмоќниот антиоксиданс, гоџи бобинки, кој буквално прави чуда со вашата коса, ја прави здрава и убава и однадвор и одвнатре. Она што ги прави толку посебни е нивната способност да ги обновува и да ја одржува структурата на косата здрава.

Со текот на годините косата го губи својот сјај и еластичност. Гоџи бобинките моќно го поттикнуваат нивно брзо обновување. Исто така, длабински ја хидрираат косата и ја заштитуваат од надворешните влијанија.
Една од најголемите грешки кои луѓето ги прават при изборот на козметика е користењето на производи кои содржат штетни состојки. Голем процент од производите на пазарот денес содржат токсини, конзерванси-парабени, вештачки бои, мириси и други хемикалии.

Една од најголемите грешки кои луѓето ги прават при изборот на козметика е користењето на производи кои содржат штетни состојки. Голем процент од производите на пазарот денес содржат токсини, конзерванси-парабени, вештачки бои, мириси и други хемикалии.

  • содржат цинк, селен, фосфор, калциум и ГЕРМАНИУМ.
  • богати се со витамини Б1, Б2, Б6 и витамин Е кој е силен антиоксидант а кој ретко се наоѓа во овошјето.

Гоџи бобинките значително ги ПОДМЛАДУВААТ клетките и го поттикнуваат нивно брзо ОБНОВУВАЊЕ. Длабински ја хидрираат и хранат косата

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Шампон Color star за фарбана коса со гоџи и моноично млеко за потхранување и заштита на козметичките бои 1000ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

shares